BGP

သတင်း

Mode Conditioning Patch Cord အကြောင်း သင်သိပါသလား။

တိုးမြှင့် bandwidth အတွက် ကြီးမားသော ဝယ်လိုအားသည် optical fiber ထက် Gigabit Ethernet အတွက် 802.3z စံ (IEEE) ကို ထုတ်ပေးခဲ့သည်။ အားလုံးသိကြသည့်အတိုင်း 1000BASE-LX transceiver module များသည် single-mode fibers များပေါ်တွင်သာ လုပ်ဆောင်နိုင်သည် ။ သို့သော်၊ ရှိပြီးသားဖိုက်ဘာကွန်ရက်တစ်ခုသည် multimode ဖိုင်ဘာများကိုအသုံးပြုပါက ၎င်းသည် ပြဿနာရှိလာနိုင်သည်။ single-mode ဖိုက်ဘာကို multimode ဖိုက်ဘာအဖြစ်သို့ စတင်လိုက်သောအခါ၊ Differential Mode Delay (DMD) ဟုခေါ်သော ဖြစ်စဉ်တစ်ခု ပေါ်လာလိမ့်မည်။ ဤအကျိုးသက်ရောက်မှုသည် လက်ခံသူအား ရှုပ်ထွေးစေပြီး အမှားအယွင်းများ ဖြစ်ပေါ်စေနိုင်သည့် အချက်ပြအများအပြားကို ထုတ်ပေးနိုင်သည်။ ဤပြဿနာကိုဖြေရှင်းရန်၊ မုဒ်အေးစက်စက် patch ကြိုးတစ်ခု လိုအပ်သည်။ ဤဆောင်းပါးတွင် ဗဟုသုတအချို့ကို ဖော်ပြပေးလိုက်ပါတယ်။ mode conditioning patch ကြိုးများ မိတ်ဆက်ပါမည်။

Mode Conditioning Patch Cord ဆိုတာ ဘာလဲ

မုဒ်အေးစက်စေသော ဖာထေးကြိုးသည် ဂီယာအရှည်၏အစတွင် single-mode fiber ၏သေးငယ်သောအလျားရှိသော duplex multimode ကြိုးတစ်ခုဖြစ်သည်။ ကြိုး၏နောက်ကွယ်ရှိ အခြေခံနိယာမမှာ သင်၏လေဆာကို single-mode fiber ၏သေးငယ်သည့်အပိုင်းသို့လွှတ်တင်ရန်ဖြစ်ပြီး၊ ထို့နောက် single-mode fiber ၏အခြားစွန်းကို multimode ၏အလယ်ဗဟိုမှ core offset ဖြင့် cable ၏ multimode အပိုင်းသို့တွဲထားသည်။ ဖိုက်ဘာ။

ပုံမှာပြထားသလိုပါပဲ။

Cord

ဤ offset point သည် ပုံမှန် multimode LED လွှင့်တင်မှုများနှင့် ဆင်တူသည့် လွှတ်တင်မှုကို ဖန်တီးပေးသည်။ single-mode fiber နှင့် multimode fiber အကြား offset တစ်ခုကို အသုံးပြုခြင်းဖြင့်၊ mode conditioning patch ကြိုးများသည် DMD နှင့် ရှိပြီးသား multimode fiber cable စနစ်များထက် 1000BASE-LX ကို အသုံးပြုခွင့်ပေးသော အချက်ပြများစွာကို ဖယ်ရှားပေးပါသည်။ ထို့ကြောင့်၊ ဤမုဒ်အေးစက်နေသော patch ကြိုးများသည် သုံးစွဲသူများအား ၎င်းတို့၏ ဖိုက်ဘာစက်ရုံ၏ စျေးကြီးသော အဆင့်မြှင့်ခြင်းမရှိဘဲ ၎င်းတို့၏ ဟာ့ဒ်ဝဲနည်းပညာကို အဆင့်မြှင့်နိုင်စေမည်ဖြစ်သည်။

Mode Conditioning Patch Cord အသုံးပြုတဲ့အခါ အကြံပြုချက်အချို့

mode conditioning patch ကြိုးများအကြောင်း အသိပညာအချို့ကို လေ့လာပြီးနောက်၊ သို့သော် ၎င်းကိုအသုံးပြုနည်းကို သင်သိပါသလား။ ထို့နောက် mode conditioning cables ကိုအသုံးပြုသည့်အခါ အကြံပြုချက်အချို့ကို တင်ပြပါမည်။

Mode conditioning patch ကြိုးများကို အများအားဖြင့် အတွဲများတွင် အသုံးပြုကြသည်။ ဆိုလိုသည်မှာ စက်ပစ္စည်းအား ကေဘယ်စက်ရုံနှင့် ချိတ်ဆက်ရန်အတွက် အဆုံးတစ်ခုစီတွင် မုဒ်အေးစက်စေသော ကြိုးတစ်ချောင်း လိုအပ်မည်ဖြစ်သည်။ ထို့ကြောင့် ဤ patch ကြိုးများကို များသောအားဖြင့် နံပါတ်များဖြင့် စီထားသည်။ တစ်စုံတစ်ဦးမှ ဖာကြိုးတစ်ခုသာ မှာယူသည်ကို သင်တွေ့နိုင်သည်၊ ထို့နောက် ၎င်းကို အပိုပစ္စည်းအဖြစ် သိမ်းဆည်းထားသောကြောင့် ဖြစ်တတ်သည်။

သင့် 1000BASE-LX transceiver module တွင် SC သို့မဟုတ် LC connectors များ တပ်ဆင်ထားပါက၊ ကျေးဇူးပြု၍ ကျေးဇူးပြု၍ ကျေးဇူးပြု၍ ကျေးဇူးပြု၍ ကေဘယ်၏ အဝါရောင်ခြေထောက် (single-mode) ကို transmission side နှင့် လိမ္မော်ရောင်ခြေထောက် (multimode) ကို စက်၏လက်ခံသည့်ဘက်သို့ ချိတ်ဆက်ပါ . ထုတ်လွှင့်ခြင်းနှင့် လက်ခံခြင်း လဲလှယ်ခြင်းကို ကေဘယ်စက်ရုံဘက်တွင်သာ လုပ်ဆောင်နိုင်သည်။

မုဒ်အေးစက်သော ဖာထေးကြိုးများသည် single-mode သို့ multimode သို့သာပြောင်းနိုင်သည်။ multimode ကို single-mode သို့ပြောင်းလိုပါက media converter တစ်ခု လိုအပ်မည်ဖြစ်ပါသည်။

ထို့အပြင်၊ mode conditioning patch cable များကို 1300nm သို့မဟုတ် 1310nm optical wavelength window တွင်အသုံးပြုပြီး 1000Base-SX ကဲ့သို့သော 850nm short wavelength window အတွက် အသုံးမပြုသင့်ပါ။

Mode conditioning patch cords

နိဂုံး

စာသားအရ၊ mode conditioning patch ကြိုးများသည် ဒေတာအချက်ပြအရည်အသွေးကို သိသိသာသာတိုးတက်စေပြီး ထုတ်လွှင့်မှုအကွာအဝေးကို တိုးမြင့်စေကြောင်း ကျွန်ုပ်တို့သိပါသည်။ ဒါပေမယ့် အသုံးပြုတဲ့အခါ မှတ်သားထားရမယ့် အချက်အချို့လည်း ရှိပါတယ်။ RAISEFIBER သည် SC၊ ST၊ MT-RJ နှင့် LC fiber optic connectors များ၏ မျိုးကွဲများနှင့် ပေါင်းစပ်မှုအားလုံးတွင် မုဒ်အေးစက်သော patch ကြိုးများကို ပေးဆောင်ပါသည်။ RAISEFIBER ၏မုဒ်အအေးပေးသည့် ဖာထေးကြိုးများအားလုံးသည် အရည်အသွေးမြင့်ပြီး ဈေးနှုန်းသက်သာသည်။


စာတိုက်အချိန်- စက်တင်ဘာ- ၀၃-၂၀၂၁